İstiridye Kabuğum

Siz kalkın gidin Amerika'ya ve aldığınız şeylerden biri de istiridye kabuğu olsun! O istiridye kabuklarım nerdeler acaba? Annemlerin bodrumunda, diğer bazı sevdiceklerimle beraber kolilerde...

Responsive image
YAZAR
Yahya Bozkuş
DOSYA BOYUTU
4,80 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786059386456

İstiridye Kabuğum harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Yahya Bozkuş. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Yahya Bozkuş'den İstiridye Kabuğum kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Yahya Bozkuş, 1951 yılında Kırıkkale’nin Delice ilçesi Küçükafşar köyünde doğdu. İlkokulu köyünde tamamlayan şair, ardından Sarayönü Ziraat Okulu’na devam etmiş ve Çayırova Ziraat Okulu’ndan 1970 yılında mezun olmuştur. Gemici olarak iş hayatına başlayan Bozkuş, ilk olarak Alexia isimli bir gemide Yunanistan’da 10 ay çalıştı. Bu sırada 1974 Kıbrıs Barış Harekatı patlak verince Yunan gemisinden ayrılarak, Alman gemi firması Jübeckde Oldendorff’un büyük tonajlı gemilerinde denizaşırı işlerde çalıştı. 1989’a kadar yine Alman gemilerinde gemici reisi olarak çalışan şair; İngilizce, Almanca ve biraz da İspanyolca bilmektedir. Altmış beş ülke ve bu ülkelere bağlı limanları gezdiğinden bir “dünya gezgini” sıfatını hak etmektedir. Şair hayatı boyunca denizlerde, okyanuslarda ve limanlarda kendi deyimiyle birçok macera yaşamıştır. Bu olayların da etkisiyle birçok şiir yazmıştır. Aşkı, daha çocukken okuduğu Karacaoğlan’dan ve Kerem ile Aslı gibi hikâyelerden öğrenmiştir. Elinizdeki İstiridye Kabuğum adlı şiir çalışmasından önce, Bozkuş’un dostu olan Ozan Sinemi’nin antolojisinde de bazı şiirleri yayınlanmıştır. Bu kitapta ise şair tümüyle aşkı işlemiştir. Halen devam etmekte olan ve tümüyle sosyal içeriğe sahip bir şiir kitabı ve bir öykü kitabı hazırlıklarına ise devam etmektedir. Yahya Bozkuş beş evlat sahibidir, altıncısı ise kendi deyimiyle tutkusu olan denizlerdir.(Tanıtım Bülteninden)  


%20. İstiridye Kabuğum. Yahya Bozkuş. HAVALE :15,52 TL %-3 EFT İndirimi.